Work & Travel - Job fairs

download

Еден од начините на аплицирање за добивање работна понуда се таканаречените Job Fairs кои претставуваат директна средба со работодавци од САД, каде што им се нуди можност на студентите да изберат работна понуда. Секој апликант коj ќе го избере овој начин на аплицирање се здобива со правото да присуствува на најмалку еден саем, каде директно со работодавецот ќе има интервју за добивање на посакуваната работна позиција.

ZIP Travel и оваа години ја продолжува традицијата за сите студенти кои сакаат да поминат неверојатно лето и ви најавува голем број саеми со работодавци од САД!


За да бидеш дел од оваа програма заедно со ZIP потребно е да го пополниш наведеното CV и да го испратиш на следната емаил адреса: info@ziptravel.mk, или лично да го доставиш во канцеларијата на ZIP Travel во Скопје.


Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel!

 

Напомена: За горенаведената програма и работни понуди може да аплицираат само оние студенти кои имаат потпишано договор со ZIP Travel, имаат извршено интервју за англиски јазик и имаат извршено уплата на прва рата од програмата.

 

Ве очекуваме! 


РАБОТНИ ПОНУДИ

 

Irish Village - Cape Cod, MA!Cape Cod е полустров во облик на рака кој се наоѓа на источниот дел од државата Massachusetts составен од 15 мали градови, веднаш до островот Martha’s Vineyard кој е одалечен само 45 минути возење со траект. Cape Cod е карактеристичен по многуте преубави песочни плажи, природа, историски локалитети, уметнички галерии, голем број на ресторани и многу други атракции. Секогаш е едно од најпосетуваните туристички дестинации од страна на американците во летниот период, и е едно од најпобрауваните Work&Travel места за студентите. Можност за да се осети правиот американски дух, многу забава, и други работи кои ги има единствено на CAPE COD!

 

Image may contain: plant, tree, sky, grass, flower, house, outdoor and nature

 

Изберете работа на Cape Cod во "Irish Village" со 35 работни часа неделно, можност за втора работа и многу други поволности кои ги нуди ова место!

Аплицирај за следниве позиции :

 

Breakfast Server - $3.75 + tips

Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Server - $3.75 + tips
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Morning Busser - $4.50 + tips
Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Busser - $4.50 + tips
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Breakfast Expeditor - $11.00
Monday-Sunday Morning
7am-12pm (5 hours)
Dinner Expeditor - $11.00
Sunday-Thursday Night
4pm-11pm (7 hours)
Housekeeping- $11.00
Monday-Sunday Morning
9am-2pm (5 hours)
Breakfast Dishwashers - $11.00
Monday-Friday Morning
8am-3pm (7 hours)
Dinner Dishwashers - $11.00
Monday-Friday Night
4pm-11pm (7 hours)
Breakfast Prep Cook - $11.00
Monday-Saturday Morning
6am-12pm (6 hours)
Dinner Prep Cook - $11.00
Monday-Friday Night
3pm-10pm (7 hours)

Сместувањето е обезбедно и истото изнесува $110 неделно.

За повеќе информации, контактирајте не на info@ziptravel.mk или на телефонскиот броj 023112963.

Кога е Work & Travel, тогаш е ZIP Travel !

 


Food Lion - Outer Banks, NC!

 

 

ZIP Travel и оваа година ЕКСКЛУЗИВНО ве носи на најнеодоливата локација во USA! 
Поминете лудо и незаборавно лето во Outer Banks, едно од најголемите туристички дестинации во САД! Голем број на мали острови и полуострови го сочинуваат овој “рај на земја” кој се протега по крајбрежјето на Северна Каролина. Голем број на преубави песочни плажи, голем број на национални паркови, недопрена природа,прекрасна суптропска клима и многу други атракции ги мамат туристите да бидат дел од летната сезона во Outer Banks. Доколку сте заљубени во лето, сонце, природа какви што сте виделе на Холивудските филмови Outer Banks е правото место за вас! Поминете и доживејте прекрасно искстуво далеку од дома само со ZIP Travel!

Image result for outer banks

Работа во ланецот на маркети Food Lion, лоцирани насекаде низ Америка, не чекај! Aплицирај и имај интервју со претсавник на компанијата во Скопје на 26 Јануари за следнава работна позиција:

- Retail Store Worker - $9.00-10.00/h

Кога е Work and Travel, тогаш е Зип Травел! 


Harrah's & Harveys - South Lake Tahoe, CA!

 

 

Koга твојата замисла за Work and Travel дестинацијата изгледа како на филм, а не очекуваш дека ќе најдеш нешто идентично или слично не очајувај: ЗИП ти нуди проверено место и те води во преубавиот Lake Tahoe! Работи во Harrah`s & Harvey’s Stateline и не ја пропуштај можноста за супер лето во една од најголемите туристички атракции, градот кој лежи на границата помеѓу California и Nevada! Супер работа, прекрасна природа, забава на плажи и ноќен живот!

Не чекај аплицирај за следниве работни позиции :

 • Guest Service Agent - $10.00
 • Seasonal Security Officer - $11.50 
 • Events Security Officer NDL - $11.50
 • Beverage Server Harvey's - $8.25 + tips
 • Beverage Server Harrah's - $8.25 + tips 
 • Concert Beer Hawker (Beverage Server - Concerts) - $8.25 + tips
 • Kitchen Maintenance Worker - $10.00
 • Cook - $11.00
 • Banquet set-up - $9.50 + tips
 • Cashier - $11.00 
 • Total Rewards - $11.00
 • Count Room Rep - $10.00
 • Events and Promotions Assistant - $8.25

Сместувањето е обезбедено и изнесува 300$- $350 месечно од студент.

Кога е Work & Тravel, тогаш е ЗИП Travel!


Mohegan Sun Casino - Connecticut!

 

 


Неверојатно, но вистинито: ЗИП Травел ова лето те носи во Mohegan Sun Casino или попoзнато како “casino of the sky” на источниот брег на Америка, во убавиот Connecticut. Mohegan Sun е едно од најголемите казина во Америка, место кое опфака 60% од туризмот на државата. Основан во 1996, стана едно од најголемите казина во светот. 

Image result for mohegan sun

Се простира на повеќеод 23,000 м2 и содржи луксузен хотел, театар и повеќе од 20 ресторани и продавници. Овде се наоѓа Mohegan Sun Arena, лоциран во самиот комплекс, домаќин на многу концерти и спортски настани во живо. Исто така е домaќин и на женскиот кошаркарски тим, Connecticut Sun и на боксерскиот тим New England Black Wolves. Mohegan Sun, покрај големиот избор на игри, нуди одлична забава и вечерни журки, глоф, спа, шопинг и луксузен престој.

Доколку сакате да бидете дел од тимот на Mohegan Sun и да работите во едно од најпосакуваните мeста за работа, тогаш дојдете во ЗИП Травел и аплицирајте за една од следните работни позиции:

 • Attendant/Cashier - $10.30Image result for mohegan sun
 • Barback - $6.10 + tips 
 • Barback - $6.10 + tips 
 • Buffet Beverage Server - $5.55 + tips 
 • Buffet Dining Attendant - $10.30 
 • Buffet Host - $10.30 
 • Coatroom Attendant - $10.30
 • Event Specialist: (Special Events Security, Special Events Marketing, Concessions Server, Ushers) - $11.29 
 • EVS Attendant - $10.30 
 • Food Server - $5.55 + tips 
 • Front Window Cashier - $11.29
 • Houseperson - $10.30
 • Players Club Rep - $11.29
 • Restaurant Host - $10.30 
 • Retail Salesperson - $10.30
 • Valet Dispatcher - $10.30

Сместувањето е обезбедено и истото изнесува од $65-$80 неделно. Компанијата бара насмеани, весели и студенти со добар англиски јазик. Затоа не ја пропуштај оваа можност за поинакво лето.

Кога е Work & Travel, тогаш е ЗИП Травел!


Harrah’s Resort - Northern San Diego, CA

 

 

Кога би постоела оцена во скалата за избор на најдобро место за Work & Travel програмата, тогаш дефинитивно California би била оценета со чиста 10-ка. Harrah's ресортот е лоциран во јужна California, северно од најголемата летна, туристичка атракција, градот San Diego! Затоа, не се двоуми и не чекај, аплицирај за место каде што можеш да уживаш, да се радуваш и да стекнеш искуство и спомени!

Image result for harrah's rincon

Избери една од следниве работни позиции и запиши ја твојата Work& Travel авантура во Harrah’s Resort-California :

 • Busser/Hosts (‘ritas Cantina) - $10.00 (*tipped position)
 • Food Runner/ Busser (‘ritas Cantina) - $10.00 + tips
 • Barback (Dive) - $10.00 + tips
 • Pool Attendants (Dive) - $10.00 + tips
 • Food Runner (Dive) - $10.00 + tips
 • Male Spa Attendant (Spa) - $10.00
 • Guest Room Attendants or Laundry Attendants or Housemen (Housekeeping) - $10.00

 

Кога е Work and Travel, тогаш е ZIP Travel!


Не пропуштај !